10 pomysłów na udane wesele

W ostatnich latach organizacja wesel w Warszawie i okolicach uległa kompletnej rewolucji. Młodzi chcą żeby ich wesele było wyjątkowe i niezapomniane. Wesela planowane są z dbałością o detale i uwzględnieniem atrakcji dla gości. Każda Młoda Para ma swoje marzenia i preferencje. Warto się nimi kierować organizując swoje przyjęcie. Możliwości jest nieskończona ilość. Pytanie tylko na co się zdecydujecie?

Przygotowaliśmy dla was kilka pomysłów na to jak uatrakcyjnić swoje wesele. Zachęcamy do lektury. Być może któryś pomysł zainspiruje Cię z niego skorzystasz?… Zapraszamy!.

 

Oryginalne podziękowania dla rodziców

Podziękowania dla rodziców podczas wesela są dawną polską tradycją, która dzięki pomysłowości młodych wygląda dzisiaj zupełnie inaczej niż jeszcze kilka lat temu. Oryginalne podziękowania dla rodziców mogą być wyjątkowym momentem nie tylko dla waszych rodziców, ale również dla gości weselnych, którzy mają poczucie uczestniczenia w wielkim wydarzeniu. Jak uczynić podziękowania dla rodziców bardziej atrakcyjnymi?
Jednym z pomysłów coraz częściej stosowanym jest nagranie krótkiego filmu lub pokazu slajdów ze zdjęciami z dzieciństwa. Na zdjęciach prawdopodobnie obecni będą również pozostali goście dla których takie wspomnienia również będą miłą i wzruszającą atrakcją.
Przemówienie, które przygotujemy wcześniej i w którym postaramy się ująć w słowach, za co dziękujemy z pewnością będzie atrakcją dla gości weselnych. Jest to proste, a jednocześnie trudne, żeby publicznie w dłuższym przemówieniu podziękować swoim rodzicom. Jeśli się na to zdobędziemy będzie to z pewnością docenione i zapamiętane również przez naszych gości.

 

Opowieść o Waszej historii

Kolejnym pomysłem, który może uczynić Wasze wesele wyjątkowym jest opowiedzenie historii Waszej miłości. Najczęstszą formą prezentacji nadal pozostają krótkie, zmontowane filmy uzupełnione zdjęciami. Jeśli chcecie wykorzystać ten pomysł pamiętajcie, że dla gości najbardziej atrakcyjne będą wspomnienia, które mogli z Wami współdzielić. Wybierając zdjęcia warto więc kierować się tą myślą tak, żeby każdy mógł znaleźć siebie w Waszej historii.
Alternatywą dla filmu prezentowanego w trakcie wesela może być urządzenie kącika wspomnień. W tym miejscu możecie w pełni uruchomić waszą kreatywność: albumy ze zdjęciami, foldery z pamiątkami, opowiadania z najciekawszymi historiami z Waszego wspólnego życia. Taki kącik wspomnień może być cudowną atrakcją zarówno dla osób preferujących spokojne wesela, jak i tych którzy szaleją na parkiecie i potrzebują chwili przerwy dla złapania oddechu.

 

Pomysłowy pierwszy taniec

Pierwszy taniec jest istotnym elementem wesela, ponieważ rozpoczyna taneczną część przyjęcia. Para Młoda swoim zaangażowaniem w przygotowanie pierwszego tańca podkreśla, że zależy jej na dobrej zabawie gości weselnych. Skończyły się już czasy kiedy Państwo Młodzi wychodzili na parkiet bez przygotowania. To jak będzie wyglądał Wasz pierwszy taniec musi przede wszystkim być zgodne z Waszymi oczekiwaniami. Może to być pierwszy taniec przygotowany przez profesjonalne studio taneczne albo taniec wymyślony przez Was samodzielnie: do zmiksowanej muzyki i nawiązujący do Waszych zainteresowań. Nie musi być w pełni poważnie, może być z przymrużeniem oka, jeśli tylko jest to zgodne z Wami.

Jeśli jednak nie jesteście typem tancerzy to czasami nie potrzeba wiele, żeby się wyróżnić. Podczas pierwszego tańca możecie wykorzystać inne Wasze talenty. Na przykład przygotowując krótkie wprowadzenie i przywitanie gości lub powiązanie tańca z jakąś wyjątkową dla was muzyką. Można też wykorzystać dostępne na rynku weselnym gadżety, takie jak taniec w chmurach, które bardzo praktycznie tuszują niedociągnięcia i dodają romantyczności. Wasi goście na pewno docenią szczerość i otwartość. Pamiętajcie, że w pierwszym tańcu chodzi głównie o zachęcenie gości do dobrej zabawy.

 

Motyw przewodni uroczystości

Coraz częściej wesela stają się bardzo stylowymi przyjęciami. Organizując przyjęcie weselne zwracamy uwagę na detale. Warto pamiętać, aby na początku wyznaczyć sobie pewien motyw przewodni wesela i przypominać sobie o nim podczas planowania kolejnych elementów przyjęcia. Motyw można zaznaczyć poprzez wiele dodatków i elementów wystroju. Warto jednak pamiętać o stylu naszego wesela również planując atrakcje dla gości.

Są takie atrakcje weselne, które są uniwersalne i sprawdzą się niemal na każdym przyjęciu, jak na przykład fotobudka. Niestety nie wszystkie mają taki charakter i na przykład, ciężko wyobrazić sobie pokazy komika na romantycznym i klasycznym weselu. Pamiętajcie że wasze wesele aby być udane musi być przede wszystkim spójne i zgodne z waszymi oczekiwaniami.

 

Romantyczne atrakcje dla gości

Podczas wesela warto zaplanować dodatkowe atrakcje dla gości. Dzięki nim wasze wesele stanie się wyjątkowe. Dodatkowe atrakcje weselne szczególnie zapadają w pamięć gości. Jednym z typów atrakcji weselnych są atrakcje romantyczne, w których możecie uruchomić Waszą kreatywność. Często takie atrakcje nie wymagają dużych nakładów finansowych, a dla Waszych gości mogą być wyjątkowym przeżyciem.

Taniec ze świecami jest jednym z ekonomicznych pomysłów na dodatkową atrakcję. Gościom weselnym wręczamy świece, zmniejszamy oświetlenie oraz gramy romantyczną piosenkę. Jest to doskonały moment na chwilę zapomnienia, którą każdy przeżywać będzie na swój sposób.

Inną atrakcją, która może być uzupełnieniem tańca ze świecami bądź jego alternatywą jest zabawa sztucznymi ogniami. Gościom wręcza się sztuczne ognie i pozwala czerpać radość z magii chwili. Często podczas zabawy ze sztucznymi ogniami inicjatywę przejmuje fotograf, który ustawia gości do zdjęć, które następnie stanowić będą świetną pamiątkę z przyjęcia.

Zdecydowanie bardziej kosztowną atrakcją jest pokaz fajerwerków. Jest to moment w którym goście mogą oderwać się od rzeczywistości i dać się porwać magii chwili. Takie pokazy najczęściej realizowane są do romantycznej piosenki, dzięki czemu atrakcja przybiera formę przedstawienia.

Aparat natychmiastowy

Aparaty natychmiastowe, znane również jako Polaroidy czy Instaxy, stają się coraz popularniejszym dodatkiem na weselach, oferując natychmiastowe wspomnienia dla pary młodej i gości. Zdjęcia z takich aparatów można od razu wydrukować i umieścić na specjalnych tablicach, tworząc piękny kolaż wspomnień. Goście mogą wykazać się kreatywnością, używając różnorodnych rekwizytów do zdjęć, a także pisać osobiste wiadomości na wydrukach. Aparaty te są niezwykle mobilne, co pozwala na ich łatwe przenoszenie i robienie zdjęć w dowolnym miejscu i czasie, dodając uroczystości spontaniczności. Warto rozważyć ustawienie jednego aparatu natychmiastowego na każdym stole weselnym, aby zachęcić gości do robienia zdjęć i integracji. Zdjęcia te mogą służyć jako oryginalne pamiątki, które goście zabiorą ze sobą do domu. Aparaty natychmiastowe sprzyjają integracji gości, zachęcając do wspólnej zabawy i przełamywania lodów. Stanowią także świetną alternatywę dla fotobudek, oferując większą mobilność i elastyczność. Aparaty natychmiastowe często są tańszą opcją w porównaniu do fotobudek, co może być korzystne dla budżetu weselnego. Zapewniają one niepowtarzalne pamiątki i wspomnienia, które będą przypominać o tym wyjątkowym dniu przez wiele lat. Wprowadzenie aparatów natychmiastowych na wesele to doskonały sposób na urozmaicenie uroczystości i dodanie jej wyjątkowego charakteru.

 

Występy artystyczne

Coraz częściej stosowanymi atrakcjami na przyjęciach weselnych są również występy artystyczne. Na Warszawskim rynku weselnym dostępne są pokazy najróżniejszych artystów. Ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia oraz budżet, którym dysponujemy. Jako Para Młoda możecie zapewnić swoim gościom weselnym wiele atrakcji. Pokaz tańca? Pokaz barmański? Iluzjonista? Zastanówcie się co najlepiej będzie pasowało do Waszego wesela. Może występ artysty muzyka bądź zespołu muzycznego? Rysowanie piaskiem? Sztuczki piłkarskie? Oferta jest bardzo duża.

Alternatywą dla występów profesjonalistów, które obciążą dodatkowo budżet weselny mogą być występy samej Pary Młodej bądź jej znajomych. Zastanówcie się. Być może ktoś z Waszej rodziny lub przyjaciół ma talent, którego na co dzień nie wykorzystuje i chętnie zaprezentowałby swoje umiejętności. Zorganizowanie samodzielne takich atrakcji z pewnością jest czasochłonne, ale satysfakcja i uznanie gości gwarantowane!

A jak już zdecydujecie się na zorganizowanie dodatkowej atrakcji pamiętajcie, że warto ująć to w planie imprezy i przedstawić gościom już na początku przyjęcia. Wtedy każdy kto chciałby wziąć udział i obejrzeć przedstawienie będzie gotowy na Sali i nie ma ryzyka, że coś go ominie.

 

Wyjątkowe księgi gości

Księgi gości dawno zapomniane przeżywają obecnie kolejną młodość dzięki nowym oryginalnym wydaniom. Na zorganizowanie swoistej pamiątki z wesela, na której wszyscy goście zostawią swój ślad pojawia się wiele nowych pomysłów. Niektóre z nich są całkowicie oryginalne, a czasami wystarczy dodanie nowych elementów do klasycznych rozwiązań, żeby uatrakcyjnić gościom tworzenie wspólnej pamiątki.

Pomysłem na inną księgę gości mogą być: szklana rama do której goście wrzucają drewniane serduszka z własnymi podpisami, gra Jenga lub puzzle na których odwrocie goście się podpisują, obrazek drzewa na którym goście odcisną swoje odciski palców, aby utworzyć liście lub podpisy na wyjątkowych przedmiotach dla Pary Młodej, takich jak globus bądź gitara.

Dobrym pomysłem jest też tradycyjna księga gości, ale uzupełniona o zdjęcia z wesela. Zdjęcia goście wykonują w fotobudce stojącej w bliskiej odległości od księgi gości. Fotobudka zawsze drukuje 2 egzemplarze zdjęć: jedno na pamiątkę dla gości, a drugie które goście weselni mogą załączyć jako pamiątkę dla Pary Młodej. Ten pomysł jest przyjemny nie tylko dla Państwa Młodych, którzy mogą później zobaczyć jak dobrze ich goście bawili się na weselu, ale również dla gości, którzy często mając problem z napisaniem oryginalnego wpisu decydują się wkleić samo zdjęcie.

Innym pomysłem, który można wykorzystać jako alternatywę dla księgi gości lub jej uzupełnienie jest tworzenie zbioru rad od gości weselnych dla Pary Młodej. Wykonanie może wtedy wykonać jak jedno z opisanych powyżej, a zmienia się tylko wstęp opis od Państwa Młodych z informacją o jakie wpisy proszą swoich gości.

 

Wspólne przygotowania do wesela

Jednym z ciekawych pomysłów na uatrakcyjnienie swojego wesela jest zorganizowanie wspólnych przygotowań w domu Pani Młodej lub na Sali weselnej. Wynajęcie kilku manicurzystek oraz fryzjerek, przekąski, wino i wspólne rozmowy – to pozwoli wprowadzić Panią Młodą i najbliższych gości płci żeńskiej w weselny nastrój już od samego rana. Pan Młody i męskie grono gości z pewnością odnajdzie sobie miejsce dla siebie poza salonem manicure i tymczasowego salonu fryzjerskiego, gdzie będą mogli zrelaksować się przed imprezą, wolni od pytań swoich Pań:„ Jak wyglądam?”. Brzmi kusząco? Nic nie stoi na przeszkodzie żeby Wasze wesele wyróżniło się już na etapie przygotowań.

 

Atrakcje i opieka dla dzieci

Jednym z pomysłów na wyróżnienie swojego weselna i uczynienie go wyjątkowym jest zorganizowanie atrakcji i opieki nad dziećmi. To rozwiązanie mogą zastosować pary, które w gronie swoich znajomych i rodziny mają dużą grupę gości z małymi dziećmi. Rodzice z pewnością docenią takie udogodnienia. Szczególnie wyjątkowe są animacje dla dzieci z pełną opieką na wybraną część przyjęcia, podczas których rodzice spokojnie będą mogli rzucić się w wir zabawy.

Organizując tę atrakcję, a raczej udogodnienie dla par z dziećmi warto wcześniej potwierdzić dokładną ilość dzieci potwierdzonych na wesele. Rodzice czasami decydują się nie zabierać swoich pociech na całonocne przyjęcia. Oceńcie skalę i na tej podstawie oszacujcie czy to jest atrakcja, którą chcecie organizować. Jeśli się zdecydujecie z pewnością możecie liczyć na dodatkowe uznanie dla Waszego wesela wśród osób posiadających małe dzieci.

 

Wyróżniająca się fotobudka

Tej propozycji nie mogło zabraknąć z dwóch powodów. Po pierwsze, jest to usługa, którą świadczymy, a po drugie jest to atrakcja uniwersalna, którą można wykorzystać jako uzupełnienie pomysłów, które powyżej opisaliśmy. Fotobudka jest świetną atrakcją dla gości weselnych pozwalającą zatrzymać chwile nie tracąc przy tym na jakości zdjęć.

Zdjęcia z fotobudki można wykorzystać do podkreślenia motywu swojego przyjęcia weselnego, ponieważ wydruki są personalizowane. Zdjęcia są świetną pamiątką dla gości i mogą być wykorzystane, jak już wyżej pisaliśmy do tworzenia księgi gości dla Pary Młodej. Z naszą fotobudką nie ma ryzyka, że któryś z gości nie zdąży się wpisać i dołączyć swojego zdjęcia, ponieważ oferujemy pierwszą w Polsce fotobudkę bez limitu czasowego! Zdjęcia możecie więc wykonywać do samego rana, nawet gdy DJ lub zespół muzyczny już przestaną grać. Każde wesele toczy się własnym rytmem i nigdy nie wiadomo kiedy goście będą mieli największą ochotę na robienie zdjęć.

Oferta fotobudek na polskim rynku jest już bardzo duża, dlatego zachęcamy was do wyboru fotobudki która będzie wyjątkowa, a nie jak jedna z wielu. Dzięki naszej fotobudce wasi goście poczują się swobodnie, samodzielnie wykonując swoje zdjęcia. Fotobudka jest samoobsługowa, ale zapewniamy że z jej obsługą bez problemu radzą sobie zarówno dzieci jak i dorośli w każdym wieku. Wiemy do z doświadczenia! Dodatkowo wygląd naszej fotobudki jest uniwersalny i wpisze się w klimat zarówno klasycznego jak i stylizowanego wesela.

Zachęcamy do wykorzystania naszych pomysłów i zapraszamy do kontaktu w celu wynajęcia fotobudki na wasze wesele.

10 pomysłów na udane wesele